Aktuality
30.09.2019
XI. výroční odborná konference SAK

Zveme Vás k účasti na 11. výroční odborné konferenci SAK

 

"Aktuality v řízení bezpečí zdravotní péče (Prevence infekcí při poskytování zdravotní péče a Prevence rizik ve zdravotnictví)"


Konference proběhne 30. 9. 2019
od 9:00 do 17:00 hodin v Orea Hotelu Pyramida v Praze.


11.04.2019
Odborná konference ProCare a Sveta zdravia - Každý deň k vyššej kvalite

Ve dnech 11. – 12. 4. 2019 proběhla v hotel Bellevue ve Vysokých Tatrách na Slovensku odborná konference ProCare a Sveta zdravia pod názvem Každý deň k vyššej kvalite.

Anketa

Archív anket »

Certifikát kvality pro Homolku

14.11.2005

Právo str. 11 Praha - Střední Čechy
(hčk) 


PRAHA - Velmi často se hovoří o hodnocení kvality služeb poskytovaných zdravotnickými zařízeními. Jedna z hlavních otázek zní, jaká kritéria posuzování kvality stanovit, aby bylo možné na jejich základě vytvořit žebříček nemocnic od nejlepší po nejhorší.
Taková kritéria však již existují. Národní stanovila Spojená akreditační komise ČR a mezinárodní Joint Commission International (JCI), která má v hodnocení kvality zdravotnických služeb ve světě více než stoletou tradici.
Právě mezinárodní akreditací JCI se v Česku mohou pyšnit zatím jen dvě zařízení - Ústřední vojenská nemocnice, která ji získala loni, a Nemocnice Na Homolce, která se k ní zařadila letos. Certifikát kvality JCI převezme v pondělí ředitel nemocnice Oldřich Šubrt.
„Že jsme akreditaci získali, je důležitý signál. Je to potvrzení, že Nemocnice Na Homolce je skutečně kvalitní nemocnice, že vše tu probíhá, jak má, a že se podařilo nastavit procesy, které zajistí větší bezpečnost pracovníků nemocnice i pacientů,“ uvedl Šubrt.
„Na akreditaci se nemocnice připravovala půldruhého roku. Letos v červnu nás navštívili tři komisaři JCI a během týdne prohlédli nemocnici doslova od sklepa až po střechu,“ popisuje průběh auditu tisková mluvčí nemocnice Jitka Kalousková.

 

Regionální mutace| Právo - Praha