Aktuality
04.02.2019
Trénink manažera kvality a bezpečí, Praha 02-05/2019

Spojená akreditační komise, o.p.s. pořádá v termínu 02-05/2019 komplexní manažerský kurz „Trénink manažera kvality a bezpečí“

Anketa

Archív anket »

Certifikát kvality pro Homolku

14.11.2005

Právo str. 11 Praha - Střední Čechy
(hčk) 


PRAHA - Velmi často se hovoří o hodnocení kvality služeb poskytovaných zdravotnickými zařízeními. Jedna z hlavních otázek zní, jaká kritéria posuzování kvality stanovit, aby bylo možné na jejich základě vytvořit žebříček nemocnic od nejlepší po nejhorší.
Taková kritéria však již existují. Národní stanovila Spojená akreditační komise ČR a mezinárodní Joint Commission International (JCI), která má v hodnocení kvality zdravotnických služeb ve světě více než stoletou tradici.
Právě mezinárodní akreditací JCI se v Česku mohou pyšnit zatím jen dvě zařízení - Ústřední vojenská nemocnice, která ji získala loni, a Nemocnice Na Homolce, která se k ní zařadila letos. Certifikát kvality JCI převezme v pondělí ředitel nemocnice Oldřich Šubrt.
„Že jsme akreditaci získali, je důležitý signál. Je to potvrzení, že Nemocnice Na Homolce je skutečně kvalitní nemocnice, že vše tu probíhá, jak má, a že se podařilo nastavit procesy, které zajistí větší bezpečnost pracovníků nemocnice i pacientů,“ uvedl Šubrt.
„Na akreditaci se nemocnice připravovala půldruhého roku. Letos v červnu nás navštívili tři komisaři JCI a během týdne prohlédli nemocnici doslova od sklepa až po střechu,“ popisuje průběh auditu tisková mluvčí nemocnice Jitka Kalousková.

 

Regionální mutace| Právo - Praha