Aktuality
27.03.2019
Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a bezpečí zdravotní péče", Praha, 27.3.-29.3.2019

Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a bezpečí zdravotní péče" seznámí účastníky se základními společnými požadavky systémů pro řízení kvality a připraví je  teoreticky a částečně i prakticky k výkonu funkce interního auditora kvality a bezpečí zdravotnického zařízení.


04.02.2019
Trénink manažera kvality a bezpečí, Praha 02-05/2019

Spojená akreditační komise, o.p.s. pořádá v termínu 02-05/2019 komplexní manažerský kurz „Trénink manažera kvality a bezpečí“

Anketa

Archív anket »

Audit: nemocnice poskytuje kvalitní péči

21.12.2009

Šumperský a jesenický deník str. 3 Šumpersko a Jesenicko
(mik)


Šumperk - Šumperská nemocnice obhájila certifikát kvality poskytované péče, který poprvé získala před třemi roky. Takový je výsledek auditu, který v nemocnici prováděla Spojená akreditační komise České republiky.
Splněním náročných standardů se tak Šumperská nemocnice přidala k dalším devětatřiceti zdravotnickým zařízením, které pacientům potvrzují bezpečí a kvalitu.
„Akreditace je zárukou bezpečí pacientů i zaměstnanců. Získání certifikátu je průběžný proces, který ukazuje, jak jsou dlouhodobě udržovány a kontrolovány postupy v nemocnici. Učí personál zdravotnického zařízení aktivně vyhledávat rizika, která vyplývají z každodenních činností,“ vysvětlila vrchní sestra a manažerka interních oborů Šumperské nemocnice Eva Kostíková.
Ocenění potvrzuje, jak nemocnice naplňuje požadované standardy například na řízení kvality, diagnostické postupy, péči o pacienty i zaměstnance nebo protiepidemická opatření.
Šumperská nemocnice se stala prvním zdravotnickým zařízením u nás, jež obhájilo ocenění kvality podle nové metodiky, kterou začala používat akreditační komise. „Zvyšování kvality je průběžný proces. Zdravotnické zařízení musí prokázat, že řízení kvality během tříletého období mezi akreditačním řízením je funkční a účelné, přičemž předkládá konkrétní výsledky průběžně sledovaných parametrů kvality. Přípravy na obhajobu akreditace byly náročné,“ sdělila manažerka kvality nemocnice Martina Klimková.
Při přípravě na obhajobu certifikátu kvality nemocnice provedla četné technické a stavební úpravy, které zlepšily zejména prostředí pro pacienty.

 

Region| Střední Morava