Aktuality
13.12.2018
MODUL IV: Nakládání s léky a léčivými přípravky, 13.12.2018

Modlul IV: "Nakládání s léky a léčivými přípravky", pořádaný dne 13.12.2018 v prostorách 3. LF UK.pořádaný dne 25.10.2018 v prostorách 3. LF UK.


20.11.2018
MODUL V - „Interní audit a jeho role v kontextu trestně právní odpovědnosti“

MODUL V - „Interní audit a jeho role v kontextu trestně právní odpovědnosti“, 

pořádaný dne 20.11.2018 v prostorách 3. LF UK.


25.10.2018
MODUL III - „Řízení lidských zdrojů v kontextu trestní odpovědnosti právnických osob“

MODUL III: „Řízení lidských zdrojů v kontextu trestní odpovědnosti právnických osob“, pořádaný dne 25.10.2018 v prostorách 3. LF UK.


25.09.2018
X. výroční odborná konference SAK

Zveme Vás k účasti na 10. výroční odborné konferenci SAK

 

"Vzděláváním ke kvalitě a bezpečí zdravotních služeb"


Konference proběhne 25. 9. 2018
od 9:00 do 17:00 hodin v Hotelu International Praha

Anketa

Archív anket »

Léčba na úrovni. Nemocnice Agelu mají certifikát

04.12.2009

Mladá fronta DNES str. 2 Střední Morava
(dík)


Prostějov - Zaměnit léky či operovat jinou stranu těla? Vyloučeno. Pacienti, kteří navštěvují nemocnice v Prostějově, Přerově, Šumperku a Šternberku, mohou očekávat, že jejich léčba bude na úrovni. Nemocnice v Přerově totiž v těchto dnech prošla takzvaným auditem kvality péče, šumperské zdravotnické zařízení certifikát nyní obhájilo a prostějovská a šternberská nemocnice ho dostaly již v minulosti. Audit uděluje Spojená akreditační komise České republiky. Udělení certifikátu, který má platnost tři roky, znamená, že všechny léčebné postupy a procesy komise pečlivě prověřila. „Akreditace prokazuje, jak zdravotnické zařízení naplňuje standardy diagnostických postupů, péči o pacienty, dodržování práv pacientů a veškerá protiepidemická opatření,“ uvedl Tomáš Želazko, mluvčí holdingu Agel, pod který nemocnice v Prostějově, Přerově, Šumperku a Šternberku spadají. Ze dvou stovek tuzemských nemocnic a léčeben má certifikát asi čtyřicítka zařízení. Deset z nich, tedy více než čtvrtina ze všech českých akreditovaných nemocnic a léčeben, je ve skupině Agel. Na Moravě mají akreditaci všechny nemocnice holdingu a také například nemocnice v Hranicích, olomoucká fakultní nemocnice či nemocnice v Šumperku, která se stala prvním zařízením v zemi, jenž obhájilo certifikát podle nové metodiky.
„Nemocnice se na akreditace připravují několik měsíců, kontrola zkušebních komisařů trvá celé tři dny a zahrnuje téměř všechna oddělení a provozy,“ popsal ředitel Nemocnice v Přerově Tomáš Uvízl.

 

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední Morava