Aktuality
04.06.2018
MODUL II: „Řízení informací v kontextu trestněprávní odpovědnosti“

MODUL II: „Řízení informací v kontextu trestněprávní odpovědnosti“ pořádaný dne 4.6.2018 v prostorách 3. LF UK.


21.05.2018
Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a bezpečí zdravotní péče", Praha, 21.5.-23.5.2018

Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a bezpečí zdravotní péče" seznámí účastníky se základními společnými požadavky systémů pro řízení kvality a připraví je jak teoreticky, tak i částečně prakticky k výkonu funkce interního auditora kvality a bezpečí zdravotnického zařízení.


15.05.2018
MODUL I: Manažer kvality, jeho role v řízení bezpečí a ovlivnitelný prostor

MODUL I: "Manažer kvality, jeho role v řízení bezpečí a ovlivnitelný prostor" pořádaný ve dnech 15.5.2018 v prostorách 3. LF UK.


09.04.2018
Certifikovaný kurz Efektivní postupy řízení kvality a bezpečí péče ve zdravotnickém zařízení, Praha, 9.4.-11.4.2018

Certifikovaný kurz "Efektivní postupy řízení kvality a bezpečí péče ve zdravotnickém zařízení" si klade za cíl připravit odborníky v oblasti řízení kvality, kteří budou schopni plánovat, řídit, koordinovat, komunikovat a vyhodnocovat budování a udržování systému pro řízení kvality péče a bezpečí pacientů a připravit zdravotnické pracoviště/zařízení k akreditaci/certifikaci.


19.03.2018
Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a manažer rizik ve zdravotnictví", Praha 19.-21.3.2018

Certifikovaný kurz "Interní auditor kvality a manažer rizik ve zdravotnictví" si klade za cíl seznámit účastníky s nejčastějšími a nejzávažnějšími riziky při poskytování zdravotní péče, s účinnými nástroji aktivního vyhledávání rizika, jeho řízení a následného prověřování účinnosti opatření .

Anketa

Archív anket »

Odškodnění prarodičů za smrt vnučky

02.07.2011

 ČT 1 str. 3 19:00 Události


Jolana VOLDÁNOVÁ, moderátorka
--------------------
Průlomový verdikt Vrchního soudu v Praze. Fakultní nemocnice Na Bulovce bude muset zaplatit skoro 2 miliony rodičů a prarodičům dívky, která tam před pěti lety zemřela. 17leté Lucii tehdy dala sestra omylem do infúze velké množství chloridu draselného. O případu informovaly jako první Lidové noviny.

 

Barbora STRAŇÁKOVÁ, redaktorka
--------------------
Rozsudek, který zřejmě změní finanční náhradu v případech selhání zdravotníků. Odškodné totiž dostanou kromě rodičů i prarodiče, i když se zemřelou dívkou nežili v jednom bytě.

 

Martina LHOTÁKOVÁ, mluvčí Městského soudu v Praze
--------------------
Prarodičům bylo odškodnění přiznáno z důvodu, že s vnučkou se intenzivně stýkali, pečovali o ni.

 

Barbora STRAŇÁKOVÁ, redaktorka
--------------------
Podle původního rozsudku Městského soudu v Praze měla nemocnice rodičům zaplatit víc než 2 miliony korun. Dědečkovi a babičce dívky milion 300. I Vrchní soud odškodnění pro prarodiče potvrdil, přiznal jim ale jenom 400 tisíc korun. Rodiče dostanou dohromady milion a půl. Jejich dcera Lucie zemřela kvůli omylu jedné ze zdravotních sester, když se v roce 2006 léčila s onemocněním tlustého střeva, dostala s infúzí smrtelnou dávku chloridu draselného. Zdravotní sestra dostala od soudu tříletý trest. Zatím nepravomocně.

 

Jakub HOFMANN, mluvčí Fakultní nemocnice Na Bulovce
--------------------
Tuto záležitost řeší orgány činné v trestném řízení, my je nebudeme nijak komentovat. Naše nemocnice přijala mnohá opatření týkající se zvýšení kvality, bezpečnosti pacientů či podávání rizikových léčiv tak, aby se tato událost již neopakovala.

 

Barbora STRAŇÁKOVÁ, redaktorka
--------------------
Případ Lucie donutil ministerstvo zdravotnictví jednat. Nemocnice mají ampulky s chloridem draselným lépe hlídat. Například dávat do uzamčených skříněk, aby ho zdravotníci nemohli zaměnit s jiným lékem.

 

David MARX, ředitel Spojené akreditační komise
--------------------
Pokládám tuhle fatální příhodu za systémové selhání, podobně jako je tomu v jiných zemích a v žádném případě nelze říci, že je to selhání jednoho člověka.

 

Barbora STRAŇÁKOVÁ, redaktorka
--------------------
Milionová odškodnění jsou v Česku zatím spíše výjimkou. Historicky nejvyšší částku vysoudil manžel pacientky Nemocnice v Sokolově. Soud nařídil, aby Zuzana Rokosová dostala 18 milionů za to, že ochrnula po vyšetření na neurologii. Barbora Strańáková, Česká televize.