Akreditace ZZS Liberec

03.12.2021

Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje úspěšně ve dnech 11.-12.11.2021 akreditovala podle standardů SAK pro ZZS. Stala se v pořadí již třetí záchrannou službou, která tuto akreditaci získala. Spojená akreditační komise všem zaměstnancům ZZSLK gratuluje!

Logistika celého šetření nebyla jednoduchá - byl zkontrolován provoz nejen na základně v Liberci, ale členové týmu se vypravili také na další pracoviště v rámci celého Libereckého kraje a pokryli tak většinu výjezdových základen vč. jízdy v sanitním vozidlem nebo kontroly heliportu a leteckých vrtulníků.

Slavnostní předání certifikátů proběhlo 30.11. a zúčastnil se ho předseda Správní rady SAK pan MUDr. Ivan Staněk. Ředitel ZZS LK dodáva: „Jsem opravdu rád. V minulých měsících jsme se na akreditaci všichni poctivě připravovali, nastavili jsme řadu nových procesů a pravidel. V tuto chvíli můžeme říct, že jsme v České republice jediná záchranka s platným akreditačním osvědčením. To dokládá mimo jiné zejména kvalitu našich služeb a také to, že máme správně nastavená veškerá vnitřní pravidla jako je například oznamování nežádoucích událostí, nakládání s nebezpečným odpadem, a podobně,“ vysvětlil ředitel Kramář. Zároveň poděkoval všem zaměstnancům záchranky za opravdu odpovědný přístup nejen k akreditaci, ale zejména za to, že svou práci dělají tak, že k ní akreditační komise neměla výhrady. „Starost o bezpečí a kvalitu námi poskytované péče je nikdy nekončící proces. Ale určitě stojí za to."

K získané akreditace ještě jednou gratulujeme!